Sanal Ofis Şirket Kuruluşu

Sanal Ofis Şirket Kuruluşu

2019 yılında şirket kurmak isteyen bir girişimci şirket adresini sanal ofis belirleyebilir. Sanal ofis, başta maliyet olmak üzere artık birçok şirketin tercihi olmuş durumda. Bu tercihi elbette şirketin faaliyet türü ve çalışma şekli de etkiliyor.

Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis kiralayarak şirketiniz için bir yasal adres sahibi oluyorsunuz. Bununla birlikte çoğunlukla sekreterlik hizmeti ve toplantı yapma imkanınız oluyor. Sürekli kullanımınıza sunulmuş bir ofis olmasa da, sanal ofis firmalarının hemen hepsinde ortak çalışma alanlarını kullanabiliyorsunuz.

Sanal Ofis Nedir? Sanal Ofis Yasal mı?

Sanal Ofis Şirket Kurmak Yasal mı?

Türkiye’de şirket kuruluşu için bir işyeri adresi belirlemek gerekir. Bu adres, kiraladığınız ya da satın aldığınız bir ofis / ev de olabilir, sanal ofis şirketinin bir adresi de olabilir. Burada önemli olan konu vergi dairesinin (Maliye) gerektiğinde size tebligat yapabileceği bir adresin olmasıdır. Türkiye’de sanal ofis yasaldır.

Sanal Ofis Şahıs Şirketi Kurmak İçin Neler Gerekli?

Standart şahıs şirketi kuruluşu için neler gerekiyorsa yine aynı işlemler uygulanır, farklı bir durum yoktur. Şahıs şirketi kuruluşu hakkında daha fazla bilgi almak için, tıklayın!

Sanal Ofis Limited Şirket / Anonim Şirket Kurmak İçin Neler Gerekli?

Standart limited şirket / anonim şirket kuruluşu için neler gerektiriyorsa yine aynı işlemler uygulanır uygulanır, farklı bir durum yoktur. Limited şirket ve anonim şirket kuruluşları hakkında daha fazla bilgi almak için, tıklayın!

Sanal Ofis Kiralamalarında Stopaj Oluyor mu?

Hayır. Sanal ofis şirketi ile kuracağınız şirket arasında yapılan kira sözleşmesinden stopaj doğmaz. Sanal ofis kira sözleşmesinde belirlenen kira tutarı KDV (katma değer vergisi) içerir; sanal ofis şirketi size kira geliri faturası kesecektir. Bu faturada KDV yer alır ve KDV ile birlikte verginizden düşersiniz. Stopaj ödemezsiniz.

Sanal Ofis Şirket Kurmayı En Çok Kimler Tercih Ediyor?

Genellikle müşterileriyle internet üzerinden iletişim kuran ya da müşterinin adresinde görüşme sağlayan girişimciler sanal ofisleri tercih ediyor; E-ticaret, yazılım, danışmanlık, emlakçılık, organizasyon hizmetleri.

İstanbul’da faaliyet gösteren bazı sanal ofis firmaları : Kolektif House, Kamara, Regus, Servcorp, Plaza Cubes, Swiss Offices, eOfis, Levent Ofis, Office İstanbul, Office-Inn

Sanal ofis şirket kuruluşları ile ilgili sorularınızı bize iletişim sayfamızdan iletebilirsiniz.

Şirket Kuruluşu

Şirket Kuruluşuna Şimdi Başlayın!

Bu sayfayı paylasmak istiyorum!
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print