2018 Yılı Nevşehir Defter Tasdik Ücretleri

2018 Defter Tasdik Ücretleri | Nevşehir

Nevşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından yayınlanan 2018 yılı defter tasdik ücretleri ve sarf malzeme katılım giderleri aşağıdaki gibidir :

İşletme Defteri – 300,00 TL

Bölge Bölge Defter Tasdik Ücretleri
Adana
Aksaray Alanya Ankara Antalya Bitlis Bursa Bodrum Çorum Denizli Fethiye Gaziantep İstanbul Kahramanmaraş Kocaeli Kütahya Nevşehir Samsun Sivas Şanlıurfa Trabzon Yozgat

Odamız danışma meclisinin 08.11.2017 tarihinde yapışmış olduğu toplantında, 2018 yılında kullanılacak ticari defterler, noter masrafları, 2018 yılına ait kırtasiye, damga vergisi ve diğer masraflar için mükelleflerinizden tahsil edilecek asgari defter tasdik ve diğer giderler hakkında aşağıdaki tavsiye niteliğindeki karar alınmıştır.

2018 Yılı Mükellef İçin Defter Tasdikleri ile Giderlere Katılım Tutarları

1 – İşletme Defteri – 300,00 TL

İşletme defteri, noter tasdik ücreti, 2018 yılında kullanılacak olan kırtasiye sarf malzemeleri ve diğer masraflar. 12 aylık evrak alım ve fotokopi giderleri, e-beyanname, e-bildirge, tahakkuk çıktıları internet kullanım masrafları vs.

2 – Bilanço Usulü Defter – 700,00 TL

Yevmiye defteri, defteri kebir, envanter defteri noter tasdik ücreti, 2018 yılında kullanılacak olan kırtasiye sarf malzemeleri ve diğer masraflar. 12 aylık evrak alım, fotokopi giderleri, e-beyanname, e-bildirge, tahakkuk çıktıları internet kullanım masrafları vs.

3 – Sermaye Şirketleri – 1.000,00 TL

Yevmiye defteri, defteri kebir, envanter defteri, genel kurul toplantı ve müzakere defteri, karar defteri noter tasdik ücreti 2018 yılında kullanılacak olan kırtasiye sarf malzemeleri ve diğer masraflar. 12 aylık evrak alım, fotokopi giderleri, e-beyanname, e-bildirge, tahakkuk çıktıları internet kullanım masrafları vs.

Not : Ticaret sicil tasdikname bedelleri tabloda gösterilen rakamlara dâhil olmayıp ayrıca tahsil edilecektir. Değişiklik olmadığı taktirde hazırda bulunan ticaret sicil tasdiknameleri geçerliliğini koruyacaktır.

Nevşehir ilinde 2017 yılında uygulanan defter tasdik ücretleri aşağıdaki gibidir :

Odamız danışma meclisinin 18.11.2016 tarihinde yapışmış olduğu toplantında, 2017 yılında kullanılacak ticari defterler, noter masrafları, 2017 yılına ait kırtasiye, damga vergisi ve diğer masraflar için mükelleflerinizden tahsil edilecek asgari defter tasdik ve diğer giderler hakkında aşağıdaki tavsiye niteliğindeki karar alınmıştır.

1 – İşletme Defteri – 300,00 TL

İşletme defteri, noter tasdik ücreti, 2017 yılında kullanılacak olan kırtasiye sarf malzemeleri ve diğer masraflar. 12 aylık evrak alım ve fotokopi giderleri, e-beyanname, e-bildirge, tahakkuk çıktıları internet kullanım masrafları vs.

2 – Bilanço Usulü Defter – 700,00 TL

Yevmiye defteri, defteri kebir, envanter defteri noter tasdik ücreti, 2017 yılında kullanılacak olan kırtasiye sarf malzemeleri ve diğer masraflar. 12 aylık evrak alım, fotokopi giderleri, e-beyanname, e-bildirge, tahakkuk çıktıları internet kullanım masrafları vs.

3 – Sermaye Şirketleri – 1.000,00 TL

Yevmiye defteri, defteri kebir, envanter defteri, genel kurul toplantı ve müzakere defteri, karar defteri noter tasdik ücreti 2017 yılında kullanılacak olan kırtasiye sarf ’ malzemeleri ve diğer masraflar. 12 aylık evrak alım, fotokopi giderleri, e-beyanname, e-bildirge, tahakkuk çıktıları internet kullanım masrafları vs.

Not : Ticaret sicil tasdikname bedelleri tabloda gösterilen rakamlara dâhil olmayıp ayrıca tahsil edilecektir. Değişiklik olmadığı taktirde hazırda bulunan ticaret sicil tasdiknameleri geçerliliğini koruyacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on google
Google
Share on email
Email
Share on print
Print

Bu sayfayı paylaşmak istiyorum!